SEKCIJE ZA PRIPRAVO PROGRAMA – PRVI KROG (pretočnost kroga):

 

SEKCIJA SØREN KIERKEGAARD

 Primož Repar, Uroš Milić, Dejan Aubreht

 

SEKCIJA NIKOLA TESLA (znanost)

 Andrej Detela, Miroslav Micov, Igor Križanovskij[1]

 

SEKCIJA VÁCLAV HAVEL (polis)

Peter Kondrla, Tibor Mahrik, Jovan Čekić

 

SEKCIJA EDVARD KOCBEK

 Peter Kovačič Peršin, Spomenka Hribar, Primož Repar

 

SEKCIJA MIKLAVŽ OCEPEK (filozofija in teologija)

 Dean Komel, Janez Vodičar, Andrej Ule

 

SEKCIJA FRANJO ČIBEJ (personalistična etika – pravičnost in mir)

 Bojan Žalec, Cvetka Tóth, Tibor Mahrik

 

SEKCIJA TARAS KERMAUNER (literarna znanost in kritika)

Žaneta Nalewajk, Irena Novak Popov, Ana Maria Sobočan

 

SEKCIJA MARJAN ROŽANC (esej)

Edvard Kovač, Milan Dekleva, Meta Kušar

 

SEKCIJA ALAN FORD (psihoanaliza)

Simon Hajdini, Dejan Aubreht, Aleš Bunta

 

SEKCIJA SREČKO KOSOVEL

 Aleksander Peršolja, Ana Jelnikar, Ravel Kodrič

 

SEKCIJA FRANCE PREŠEREN (poezija)

Barbara Korun, Miklavž Komelj, Vida Mokrin Pauer

 

SEKCIJA IVAN VOLARIČ FEO (haiku)

Alenka Zorman, Edin Saračević, Silva Trstenjak

 

SEKCIJA PRIMOŽ HABIČ (punk)

Niko Goršič, Esad Babačić, Robi Šabec

 

SEKCIJA IVAN CANKAR (proza)

Andrej E. Skubic, Jurij Hudolin, Maja Novak

 

SEKCIJA VLADIMIR LEVSTIK (prevod)

Martina Soldo, Samo Krušič, Gabriella Gaál

 

SEKCIJA VACLAV HUDEČEK (film)

Jan Cvitkovič, Metod Pevec, Jurij Hudolin

 

SEKCIJA JOŽE TISNIKAR (slikarstvo)

Ignac Meden, Zdenko Huzjan, Humberto Ortega Villaseňor

 

SEKCIJA LEON DOLINŠEK (fotografija)

Bojan Stepančič, Jože Suhadolnik, Boris Baćić

 

SEKCIJA MARIJA JOŽEFA REPAR, ROJENA ROŽANEC (gender)

Primož Repar, Iva Jevtić, Ana Maria Sobočan

 

SEKCIJA JANEZ VAJKARD VALVASOR (antropologija)

Iztok Osojnik, Sunandan Roy Chowdury, Zmago Šmitek

 

SEKCIJA IGOR PENKO (estetika)

Valentina Hribar Sorčan, Tadej Pirc, Tomaž Mikelj

 

SEKCIJA TATJANA SOLDO (religija dejanj ljubezni)

Roman Králik, Anton Jurca, Primož Repar

 

SEKCIJA PIA IN PINO MLAKAR (gledališko-dramsko-performativna)

Niko Goršič, Mirjana Medojević, Ljubomir Djurković

 

SEKCIJA MAGNA PURGA (strip)

Boris Baćić, Matjaž Bertoncelj, Izar Lunaček

 

SEKCIJA LJUBLJANA

Igor Vidmar, Roman Uranjek, Peter Mlakar

 

SEKCIJA FRANCE ROŽANEC (narodna sprava)

Spomenka Hribar, Peter Kovačič Peršin, Janez Gril

 

SEKCIJA MATJAŽ KOCBEK

Andrej Božič, Gordon Grdina, Janez Kardelj

 

SEKCIJA JOŽE GRDINA (potopisna proza)

Mare Cestnik, Gordon Grdina, Primož Repar

 

 

SEKCIJE ZA PRIPRAVO PROGRAMA – DRUGI KROG (dejavnost kroga):

 

SEKCIJA MILAN HODŽA (srednjeevropska duhovna konfederacija)

Ladislav Snopko, Petr Vagner, Primož Repar

 

SEKCIJA PRIMOŽ TRUBAR

Univerza Konstantina Filozofa, Nitra – Karlova univerza, Praga – Univerza v Ljubljani

 

SEKCIJA PORTAL

Tina Jurkovič, Tadej Meserko, Marko Lesar

 

RUSKA SEKCIJA

Borut Krašovec, Miroslav Griško, Matej Venier

 

ROMUNSKA SEKCIJA

Aleš Mustar, Lidija Dimkovska, Paula Braga

 

POLJSKA SEKCIJA

Žaneta Nalewajk, Jana Unuk,Agnieszka Będkowska-Kopczyk

 

FRANCOSKA SEKCIJA

Gregor Perko, Mateja Petit Bizjak, Špela Žakelj

 

MADŽARSKA SEKCIJA

Gabriella Gaál, Orsolya Galos, Agoston Zoltan

 

ČEŠKA SEKCIJA

Bojana Maltarić, Aleš Kozár, Petra Stankovska

 

SLOVAŠKA SEKCIJA

Zoran Triglav, Andrej Pleterski, Primož Repar

 

HRVAŠKA SEKCIJA

Edo Fičor, Jurij Hudolin, Miroslav Mičanović

 

SRBSKA SEKCIJA

Zdravko Kecman, Dejan Bogojević, Jovan Čekić

 

BOSANSKA SEKCIJA

Josip Osti, Tvrtko Klarić, Zdravko Kecman

 

MAKEDONSKA SEKCIJA

Jasna Koteska, Namita Subioto, Lidija Dimkovska

 

ČRNOGORSKA SEKCIJA

Skender Bajrović, Niko Goršič, Mirjana Medojević

 

ITALIJANSKA SEKCIJA

Luca Visentini, Darja Betocchi, Igor Tavilla

 

AVSTRIJSKA SEKCIJA

Ludwig Hartinger, Lea Gašperšič Grünherz, Lojze Wieser

 

LITOVSKA SEKCIJA

Kornelius Platelis, Ona A. Čepaityté Gams, Laima Masite

 

SEKCIJA NENARODNI JEZIKI

Brane Senegačnik, Vinko Ošlak, Franci Zore

 

DANSKA SEKCIJA

Uroš MIlić, Jette Ostan Vejrup, Anton Bech Joergensen

 

SEKCIJA GRAFIČNA PODOBA

Slavoljub Stanković, Boris Bačić, Eva K. Fudala 

 

***

 

Pretočnost

 

Odgovornost

 

Dogovornost

 

Navdušenje

 

Ustvarjalnost

 

Strastnost

 

Iskrenost

 

PODnusi – PRINAŠANJE VESELE VESTI V SKUPNOST

 

CERI.SK JE DUHOVNA KONFEDERACIJA PRINAŠANJA VESELE VESTI V SVETOVNO SKUPNOST POD GESLOM: STRAST – EKSISTENCIALNA REVOLUCIJA – ČISTO SRCE

 

NITRA – PRAGA – LJUBLJANA

 

INŠTITUT V LJUBLJANI BO DELOVAL KOT DEL TROEDINEGA INŠTITUTA S SEDEŽEM V NITRI V SODELOVANJU S KIERKEGAARDOVIM KROGOM, TRINITY COLLEGE, UNIVERZA V TORONTU

 

 

 



[1]
                                                                             De omnibus dubitandum est  (Latin: "Everything must be doubted")
                I doubt in Søren Kierkegaard, in Joy, and  in God.

                I doubt in Life, in Love, and  the Earth,

                I doubt in Time. in Intelligence, and in Nikola Tesla.

               I doubt in Resonance., in the Internet, and in Language.

                I doubt in Mathematics., in Genetics, and in Quantum Physics.

                I doubt in Aether,  in Free Energy, and in Freedom.

                I doubt in De Omnibus Dubitandum Est, in Reality.

                                                                               I doubt...

                                                                            Igor Križanovskij